Problemy ze słuchem dotykają ludzi w różnym wieku – niekoniecznie tylko osób w podeszłym wieku. W razie ich wystąpienia niezbędna jest wizyta u laryngologa, który wykona konieczne badania słuchu. Zdarza się, że jedynym sensownym rozwiązaniem na tego typu dolegliwości jest zakup aparatu słuchowego. Jednym z najpopularniejszych urządzeń na rynku jest aparat słuchowy wewnątrzuszny. Czym się wyróżnia i dla kogo będzie odpowiedni?

Czym charakteryzuje się aparat słuchowy wewnątrzuszny?

Jak sama nazwa wskazuje, aparaty słuchowe wewnątrzuszne umieszczane są wewnątrz ucha. Zazwyczaj są to urządzenia drobnych rozmiarów, dzięki czemu ich użytkowanie jest bardzo komfortowe i nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Ucho każdego pacjenta jest zbudowane inaczej, dlatego aparaty tego typu wykonuje się je na specjalne zamówienie. Warto dodać, że aparat można również dopasować względem koloru, aby był możliwie najmniej widoczny. Istnieje kilka typów wewnątrzusznych aparatów słuchowych. Są to:

  • aparaty wewnątrzuszne (ITE), które całkowicie wypełniają małżowinę uszną;
  • aparaty wewnątrzkanałowe (ITC), które umieszczane są w kanale słuchowym;
  • aparaty całkowicie wewnątrzkanałowe (CIC), które są mniejsze od aparatów ITC i są całkowicie niewidoczne.

Podstawową różnicą pomiędzy poszczególnymi rodzajami aparatów słuchowych wewnątrzusznych jest ich rozmiar i wydajność. Umożliwiają one regulowanie poszczególnych parametrów, takich jak np. głośność. Niektóre modele wyposażone są również w opcje bezprzewodowego połączenia ze smartfonem lub komputerem, co zdecydowanie ułatwia codzienne życie. Aparaty wewnątrzuszne w pełni wykorzystują małżowinę uszną, dzięki czemu dźwięk jest niezwykle naturalny. To bez dwóch zdań największy atut tego typu urządzeń.

Dla kogo aparat słuchowy wewnątrzuszny będzie odpowiedni?

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które borykają się z lekkimi lub umiarkowanymi problemami ze słuchem. Urządzenie zostało zaprojektowane przede wszystkim z myślą o osobach, które:

  • noszą okulary: aparaty wewnątrzuszne są umieszczane bezpośrednio w małżowinie, a zatem nie posiadają uciążliwego mocowania, które mogą przeszkadzać w noszeniu okularów;
  • są aktywne i uprawiają sport: konstrukcja urządzenia uniemożliwia jego wypadnięcie podczas uprawiania aktywności sportowych;
  • chcą skutecznie ukryć aparat: drobna budowa oraz możliwość dostosowania koloru urządzenia do odcienia skóry sprawia, że aparaty wewnątrzuszne są niezwykle dyskretne;
  • oczekują naturalnego dźwięku: aparaty słuchowe wewnątrzuszne wykorzystują innowacyjne rozwiązania technologiczne, dzięki czemu zapewniają najwyższą jakość dźwięku.

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne dedykowane są osobom, którym zależy na wysokim komforcie użytkowania i doskonałej wydajności. To także najlepsze rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy z wiadomych względów nie chcą nosić aparatu zausznego, który nie należy do najwygodniejszych urządzeń.