Retix C to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, który skutecznie poprawia wygląd i kondycję skóry. Wykonuje się go w gabinetach kosmetycznych pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Jest to zabieg, który należy do kategorii głębokiej dermabrazji, gdyż jego działanie polega na złuszczaniu naskórka. W zależności od stanu skóry klientom zaleca się serię zabiegów, której efektem jest głęboka regeneracja skóry oraz spłycenie zmarszczek, blizn i przebawień.

Na czym polega zabieg Retix C?

Jest to zabieg odmładzający, który łączy w sobie działanie dwóch składników kosmetycznych – witaminy C i retinolu. Retinol wykazuje działanie anti-aging, natomiast witamina C to silny przeciwutleniacz, który rozjaśnia i rozświetla cerę.

Zabieg trwa ok 40-50 minut i składa się z następujących etapów:

  • demakijaż, który przygotowuje skórę do zabiegu,
  • aplikacja ampułki z 8% witaminą C za pomocą intensywnego, przyjemnego masażu,
  • nałożenie maski z 4% retinolem na 4-8h,
  • zmycie maski ciepłą wodą.

O ile sam proces zabiegu wygląda podobnie, w poszczególnych gabinetach kosmetycznych cena Retix C może wahać się od 200 do 400zł.

Działanie aktywnych składników Retix C pod skórą

Istotą zabiegu jest wniknięcie substancji aktywnych w głąb skóry, aby pobudzić proces jej odnowy i regeneracji. Aby zwiększyć penetrację witaminy C i retinolu stosuje się również mikronakłuwanie. Efektem zabiegu jest głęboka dermabrazja, która polega na usunięciu martwego naskórka i zastąpieniu go nowym. Oprócz działania złuszczającego Retix C pobudza skórą do produkcji kolagenu i wzmaga procesy odnowy komórkowej. Wykonywany regularnie zabieg normalizuje pracę gruczołów łojowych, co zmniejsza przetłuszczanie się skóry i powstawanie zaskórników. Po wykonaniu zabiegu skóra złuszcza się intensywnie przez 5-6 dni. Po tym czasie cera staje się wyraźnie gładsza, jaśniejsza, napięta i rozświetlona.

Retix C – gdzie kupić preparat?

Zabieg z użyciem substancji kosmetycznych w dużym stężeniu powinien być zawsze wykonywany w specjalistycznym gabinecie. Jednak sam preparat do jego wykonania można kupić samodzielnie. Retix C dostępny jest w profesjonalnych sklepach kosmetycznych w postaci zestawów zawierających komplet składników. Można kupić pojedyncze opakowanie, które wystarczy na jeden zabieg, lub zbiorcze opakowania na serię pięciu powtórzeń. Cena Retix C do jednorazowego zastosowania waha się od 60 do 80zł. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że są to preparaty wyłącznie do użytku profesjonalnego w salonach kosmetycznych.

Zabieg Retix C ma działanie silnie odmładzające, jednak poleca się go również osobom młodym, które mają blizny potrądzikowe i przebarwienia. Serię zabiegów warto zaplanować na okres jesienno-zimowy, gdyż podczas kuracji skóra jest mocno uwrażliwiona na działanie promieni słonecznych.