Moda na piękny i estetyczny pedicure to nie lada gratka dla zdrowych paznokci. W sytuacji, gdy naszym problemem stają się odciski, wrastające paznokcie czy inne problemy stóp na ratunek przychodzi tzw. pedicure leczniczy.

Czym jest pedicure leczniczy?

Pedicure leczniczy polega na usunięciu bolesnych zgrubień i nagniotków, które sprawiają ból i często powodują problemy z chodzeniem czy noszeniem danego rodzaju obuwia. Dyskomfort i bolesność nie sprzyja komfortowemu poruszaniu się i wyklucza estetyczny pedicure. Zabieg obejmuje doprowadzenie stóp do postaci, która z czasem z łatwością się zagoi. W tym przypadku problem pękających pięt czy uszkodzonej płytki paznokci odchodzi w zapomnienie.

Na czym polega zabieg?

Cały proces wykonywania pedicure leczniczego bazuje na dokładnej analizie problemu stóp i sprecyzowaniu efektów, jaki chcielibyśmy osiągnąć. Jest to kluczowy etap takiej usługi, który wykonany błędnie nie przyniesie żadnych rezultatów lub da zupełnie odwrotny skutek. Zabieg powinien być realizowany wyłącznie przez specjalistę, który dysponuje kompleksową wiedzą i ma doświadczenie w tym zakresie. Instytut zdrowych nóg to odpowiednie miejsce, w którym wykonanie pedicure leczniczego przyniesie oczekiwane efekty.

Przeciwwskazania do wykonywania pedicure leczniczego

Jak każdy zabieg ingerujący w nasze ciało, pedicure leczniczy obarczony jest pewnymi przeciwwskazaniami, które wykluczają jego wykonanie. Wiąże się to z odpowiednim i rzetelnym podejściem do wykonania pedicure leczniczego, który przyniesie oczekiwane rezultaty, a nie odwrotny skutek. Przeciwwskazania do wykonania pedicure to schorzenia metaboliczne, przewlekłe przeciążenia związane z wykonywaną pracą lub wysoką aktywnością fizyczną oraz wady stóp. O tego typu dolegliwościach należy powiadomić specjalistę podczas trwania wywiadu lekarskiego. Zapewne pozwoli to znacząco zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych i pomoże opracować właściwy przebieg zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

Po dokładnej analizie stanu stóp i przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego następują przygotowania do wykonania pedicure leczniczego, czyli:

  • oszlifowanie i dokładne obcięcie paznokci zapobiegające ich wrastaniu w skórę,
  • usunięcie bolesnych owrzodzeń, odcisków i nadmiaru skóry,
  • wygładzanie obszarów zajętych odciskami, zrogowaciałym naskórkiem i owrzodzeniami,
  • nawilżenie skóry stóp preparatem o właściwościach odżywczych i głęboko regenerujących,
  • przeprowadzenie pozostałych zabiegów wykonywanych w nietypowych przypadkach (np. zastosowanie dedykowanych środków leczniczych).

Rzetelne i specjalistyczne podejście do zabiegu przez wykwalifikowaną osobę sprawi, że zabieg będzie zupełnie bezbolesny i w pełni komfortowy.

Efekty pielęgnacji

Zabieg wykonany przy użyciu profesjonalnych narzędzi oraz przez wykwalifikowanego specjalistę zapewne przyniesie znakomite rezultaty i zagwarantuje znaczną poprawę kondycji stóp. Począwszy od zniwelowania pękających pięt i bolesnych odcisków po usuniecie problemu wrastających paznokci. Rezultaty, jakie daje zabieg, wpływają pozytywnie zarówno na kondycje zdrowotną stóp, jak i na ich estetykę. Wśród rezultatów wykonania pedicure leczniczego należy bowiem wymienić zmiękczenie i wygładzenie skóry stóp, która staje się wolna od odcisków, owrzodzeń i martwego naskórka. Jednakże należy pamiętać, że rezultaty takiego zabiegu pielęgnacyjnego są ściśle związane z bieżącą kondycją stóp poddanych zabiegowi.

źródło: centrumflebologii.pl – flebolog