Nie ma nic bardziej uspokajającego niż kojące dźwięki bieżącej wody. Nowoczesna fontanna zewnętrzna to ciekawy i wyjątkowy sposób na podkreślenie nastroju, a także wydobycie charakteru przestrzeni. Niezależnie od tego, czy szukasz głównego punktu dekoracyjnego na podwórko czy czegoś minimalistycznego i subtelnego, fontanna zewnętrzna jest idealnym uzupełnieniem dekoracji.

Nowoczesna fontanna ogrodowa jako centrum krajobrazu

Dodanie fontanny do ogrodu może zmienić cały krajobraz i uczynić go bardziej interesującym zarówno dla Ciebie, jak i dla gości. Ogrodowe fontanny wodne przyciągną ptaki, a Twój ogród wypełni się dźwiękami. Uzyskasz magiczny nastrój, który uprzyjemni każdy poranek. Ponadto nowoczesna fontanna ogrodowa doda ogrodowi wyrafinowania, a ze względu na swoje ciekawe kształty, może również wnieść dodatkowe wrażenia estetyczne. Fontanna o eleganckim wyglądzie sprawi, że stanie się także centralnym elementem krajobrazu. Odważny projekt przyciągnie uwagę, a Twoje otoczenie będzie wyglądać niepowtarzalnie.

Unikalne i współczesne wzornictwo

Nowoczesna fontanna ogrodowa to idealny sposób na podkreślenie współczesnego klimatu krajobrazu. Dźwięki wody z otoczenia dodadzą kreatywnego wykończenia każdej przestrzeni życiowej wewnątrz lub na zewnątrz. Obecnie dostępna jest szeroka gama eleganckich, liniowych i nowoczesnych fontann wykonanych z różnych materiałów, w tym z odlewanego kamienia, betonu kompozytowego oraz aluminium lub stali. Niezależnie od tego, czy wolisz nowoczesne minimalistyczne czy bardziej rzeźbiarskie i rozbudowane projekty, z pewnością dopasujesz ją z łatwością do estetyki Twojego projektu.

Fontanna ogrodowa z kamienia

Oprócz kwestii wyboru modelu fontanny ważnym aspektem jest również wybór materiału, z którego będzie wykonana. Odpowiednie dopasowanie zależy zarówno od projektu, jak i konstrukcji fontanny. W projektach fontann głównie wykorzystywanym materiałem jest kamień. Jest on trwałym budulcem, który nadaje się do prawie każdego ogrodu. Obejmuje takie materiały jak marmur, kamień, granit, które często wzmocnione są dodatkowymi włóknami. Kamień jest popularnie wykorzystywany, ponieważ dobrze wpisuje się w ideę eleganckiego i minimalistycznego projektu. Pamiętaj, że fontanna ogrodowa z kamienia będzie dosyć ciężka – możesz potrzebować pomocy przy instalacji jej w ogrodzie. Podobnym do kamienia materiałem jest także beton wzmocniony włóknem szklanym, który nadaje ten sam elegancki wygląd, ale waży znacznie mniej. W rzeczywistości możesz nawet sparować swoją fontannę z nowoczesnymi doniczkami i donicami w tym samym wykończeniu, aby Twoje otoczenie wyglądało idealnie. Aby uzyskać jeszcze bardziej kompletny wygląd, gdy fontanna ogrodowa z kamienia zagości już w Twojej aranżacji, postaw pasującą ławkę ogrodową z odlewanego kamienia, by utworzyć spójną kompozycję. Fontanna ogrodowa z kamienia jest fantastycznym sposobem na wyróżnienie własnego, spersonalizowanego wystroju. Jeśli uważasz, że jedna duża fontanna nie jest rozwiązaniem dla Ciebie – sprawdź opcję zaprojektowania kilku mniejszych, które będą stanowiły spójną kompozycję.

Wiele możliwości nowoczesnych fontann

Nie wszystkie współczesne fontanny są przeznaczone do użytku na zewnątrz. Koniecznie sprawdź te, które są przeznaczone do wnętrza domu lub mieszkania, a także te, które świetnie sprawdzą się na tarasie czy patio. Mieszkańcy mieszkań mogą także zaaranżować własny ogród z mini fontanną w salonie, który będzie stanowił stylowy dodatek.