Systemy rurowe są wykorzystywane w niemal każdym przedsiębiorstwie, które zajmuje się produkcją. Służą one przede wszystkim do transportu różnego rodzaju produktów czy mieszanek wykorzystywanych do produkcji żywności. Za ich pośrednictwem przesyła się także materiały sypkie oraz substancje wykorzystywane w przemyśle chemicznym. Jest to bardzo istotny element każdego zakładu, dlatego nie dziwi fakt, iż przedsiębiorcy ciągle poszukują idealnych systemów rurowych, które zapewnią optymalną efektywność pracy.

Czym jest system rurowy Jacob?

System rurowy Jacob to innowacyjne i przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją. Przeznaczony jest w głównej mierze do transportu materiałów sypkich. Wykonany z surowców najwyższej jakości gwarantuje bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Pod względem wizualnym, na tle innych systemów rurowych, Jacob wyróżnia się wywijanymi obrzeżami oraz charakterystycznym kołnierzem. To właśnie dzięki nim transport jest w pełni bezpieczny a to z kolei pozwala na zastosowanie go w przemyśle chemicznym. Szczelność gwarantuje wykorzystanie dwóch rodzajów obejm łącznych. W miejscach, które są łatwe w demontażu stosuje się obejmy z klamrą zaciskową. Z kolei w pozostałych miejscach używane są obejmy dwuśrubowe.

Zalety zastosowania systemu Jacob z przedsiębiorstwie

Jedną z największych zalet tego systemu jest jego łatwy montaż. Jeśli zrobimy to zgodnie z zaleceniami a do prac na tym etapie zatrudnimy najlepszych specjalistów, Jacob będzie z powodzeniem służył przez długie lata. Oczywiście, aby było to możliwe, konieczne jest regularne poddawanie go serwisowaniu oraz przeglądom technicznym. Dzięki temu drobne usterki zostaną szybko wychwycone i naprawione a cały system będzie mógł działać bez zarzutu.

W przypadku awarii wiążącej się z koniecznością wymiany jakiejkolwiek części, nie musimy martwić się o ich dostępność. Firma zajmująca się produkcją systemu rurowego Jacob ma w Europie największy magazyn wyrobów gotowych, przez co użytkownicy mają do nich stały dostęp. Ponadto, poszczególne elementy wchodzące w skład systemu możemy bardzo łatwo zdemontować i wyczyścić.

Opisywany system posiada również kilka istotnych w branży produkcyjnej certyfikatów i atestów. Jednym z nich jest specjalny atest dopuszczający go do kontaktu z produktami spożywczymi. Produkt jest także odporny na działanie ciśnienia wybuchu, co zostało potwierdzone stosownym certyfikatem.

Gdzie sprawdzi się system rurowy Jacob?

System rurowy Jacob to jeden z najsolidniejszych tego rodzaju systemów. Na rynek trafił jako produkt praktycznie bezawaryjny. Ponadto, jest on trwały i odporny na uszkodzenia, dzięki czemu jest przystosowany do transportu rożnego rodzaju materiałów. Jego niezawodna szczelność sprawia, że najchętniej sięgają po niego przedsiębiorcy działający w branży chemicznej. Dzięki użyciu do jego produkcji stali nierdzewnej, nie ulega on szkodliwym wpływom transportowanych surowców a dodatkowe warstwy chronią przed działaniem szkodliwych czynników. Przez to jest możliwa także dodatkowa ochrona systemu rurowego. Jego solidne wykonanie i niezawodność sprawia, że z powodzeniem można go także zastosować w branży spożywczej.

Produkcja to dział gospodarki, który nieustannie się rozwija i zapewnia przedsiębiorcą coraz nowsze i bardziej innowacyjne rozwiązania. System rurowy Jacob jest tego idealnym przykładem.